وبلاگ

? در عکس کدوم زن ، مادر بچه ست ؟

کدام زن مادر بچه است؟
‼️ سوال امتحان کودکستانی در آمریکا که افراد بزرگسال به سختی تونستن حلش کنن! ?
? جوابت رو انتخاب کن و پاسخ رو ببین ?

.

.

.

? پاسخ معمای مادر و بچه ؟!

زن A مادر بچه هست ، بچه برای گرفتن احساس حمایت همیشه رو به روی مادر خود مینشیند !!

آموزش ساخت ایستگاه رادیویی در اینترنت

دوشنبه، ۲۵ بهمن ۱۳۸۹ , ۱۲:۲۹

اگر ساختمان IT که در آن کار میکنید به شما اجازه نمیدهد که فایل های mp3 را بر روی کامپیوتری که با آن کار میکنید  کپی کنید ، و iPod شما حجم موزیک های شما را نمیتواند تحمل کند ، اما شما برای تمرکز کار و استراحت و آرامش خود نیاز به شنیدن موسیقی دارید . یک شخص علاقه مند به موسیقی چه کاری میتواند انجام دهد ؟ جواب ساده است : موسیقی های خود را از کامپیوتر خود در خانه بر روی در کامپیوتر محل کار در جریان بگذارید .

البته ، شما میتوانید از سرویس های مختلفی مانند Pandora , Last.fm یا هرکدام از آن 1000 ایستگاه رادیویی که به صورت شبیه سازی شده برنامه های خود را بر روی اینترنت به اشتراک همه ی کاربران میگذارند استفاده کنید ، اما سپس شما باید به صورت راندوم و تصادفی به یک لیست از موزیک ها که شما به آن علاقه دارید یا به لیست آهنگ اشخاص دیگری به جای آهنگهایی که شما دارید گوش دهید . این مسئله که به آهنگهای جدید گوش بدهید یا هنرمندان جدید پیدا کنید ممکن است تا زمانی که از یک گروه تنفر داشته باشید و نخواهید به آهنگ های آن شخص یا گروه گوش بدهید مفرح باشد ، برای مثال گروه Linkin Park . بعضی اوقات شما میخواهید یک آلبوم مشخص را گوش دهید یا کل یک آرشیو را از اول تا آخر گوش دهید . در این زمان است که ایستگاه اختصاصی موزیک شما به کار می آید . با ایجاد ایستگاه موسیقی شخصی خود میتوانید آهنگهای مورد علاقه ی خود که در یک لیست فراهم کرده اید را در هر زمان و هر جایی که خواستید گوش دهید

.

ساختن یک ایستگاه رادیویی که از هرجایی بتوانید از طریق بستر جهانی اینترنت به آن متصل شوید بسیار ساده و کارآمد است . برای این کار میتوانید از نرم افزارها و سرویس های رایگان استفاده کنید . ما به شما پیشنهاد نمیکنیم که حساب کاربری خود را از Pandora پاک کنید و ایستگاه رادیویی شخصی خود را خراب کنید ، اما شخصی سازی یک صفحه رادیویی یک راه حل بسیار عالی برای روزهایی است که سرویس های عمومی در دسترس نباشد و نتوانید از آنها استفاده کنید . این ممکن به دلیل های زیادی اتفاق بیوفتد مانند قطع سرویس اینترنت یا شبکه داخلی و غیره .

زمانی که طول میکشد شما این آموزش را انجام دهید حدود 40 دقیقه است و برای تست حتما باید 2 کامپیوتر در اختیار داشته باشید ، همچنین شما به نرم افزار SqueezeCenter نیاز دارید:

که میتوانید نسخه ی رایگان را از سایت زیر دانلود کنید : www.slimdevices.com

یک حساب کاربری

که در سایت www.slimdevices.com به صورت رایگان میتوانید ثبت نام کنید .

نرم افزار DynDNS Updater

که نسخه ی رایگان آن را میتوانید از سایت زیر دانلود کنید : www.dyndns.com

یک سری آهنگ یا صدا برای گذاشتن روی رادیو.

نصب نرم افزار SqueezeCenter

راز موفقیت ما در این روش که به شما پیشنهاد کرده ایم ، استفاده از نرم افزار SqueezeCenter است ، یک نرم افزار متن باز که باعث قدرتمندی Squeezebox میشود . این نرم افزار که رسما با اسم SlimServer شناخته شده است ، SqueezeCenter انتظاراتی که شما از یک نرم افزار سرویس رادیویی دارید را گسترش میدهد .

برای مبتدی ها که تازه میخواهند شروع به کار کنند ، این بیشتر از Squeezebox برای شما کار میکند . شما میتوانید موزیک های خود را با یک کپی از نرم افزار WinAmp ، iTunes یا Windows Media Player که بر روی کامپیوتر خود نصب دارید به هر کامپیوتر شخصی جریان دهید . این نرم افزار یک جعبه موسیقی مبتنی بر وب را در اختیار شما قرار میدهد که شما میتوانید به کتابخانه موسیقی خود مسیر دهی کنید و به صورت مجازی یکی از پسوند های موسیقی ساخته شده تا الان را به صورت رایگان پخش کنید .

اولین گام برای شروع کار ، انتخاب دستگاهی است که ما میخواهیم نرم افزار SqueezeCenter را بر روی آن نصب کنیم . به یاد داشته باشید که شما نمیخواهید سیستم فوق العاده که بازی های حرفه ای با انجام میدهید را به عنوان یک سرور قرار دهید . تا زمانی که شما از پرداخت 300دلار ماهیانه بابت پول برق لذت میبرید ! چون هرچقدر کامپیوتر یا سیستم شما قویتر باشد ، به همان اندازه هم برق مصرف میکند .ما به شما یک لپتاپ قدیمی یا کامپیوتر شخصی ضعیف تر پیشنهاد میکنیم که مصرف انرژی کمتری داشته باشد .

زمانی که تصمیم گرفتید ، نرم افزار SqueezeCenter را دانلود کرده و نصب کنید . این نصب برنامه یک پنجره به شما نمایش میدهد که مکان فایل های موزیک یا لیست های از پیش تعریف شده را مشخص کنید . سپس این نرم افزار کتابخانه موسیقی شما را برای فایل های موسیقی تحت ساپورت برنامه ، جستجو میکند که شامل فایل هایی مانند MP3, FLAC, M4A, OGG و WMA باشد . فرآیند جستجو در بین فایل های شما ممکن است مقداری زمان گیر باشد ، مخصوصا زمانی که یک کلکسیون یا آرشیو عظیم از فایل های موسیقی داشته باشید ، پس الان زمان بسیار مناسبی است که از کامپیوتر خود دور شوید و برای پیاده روی آماده شوید .

تنظیم کردن نرم افزار SqueezeCenter

قبل از اینکه شما بتوانید به موسیقی دلخواه خود برروی ایستگاه رادیویی شخصی گوش دهید ، شما ابتدا باید تنظیمات نرم افزار SqueezeCenter را انجام دهید تا بتوانید ارتباطات دیگر را از بقیه کامپیوتر های شخصی دریافت کنید . برای مثال کامپیوتر مورد نظر در محل کار . این نرم افزار به صورت پیش فرض قابلیت پسورد گذاری بر روی محیط کاربری تحت وب را دارد . اما فقط از طرف کامپیوتری که این نرم افزار بر روی آن نصب شده است . ما باید آن را تغییر بدهیم .

یک مرورگر اینترنت مانند opera را باز کنید و به آدرس http://127.0.0.1:9000 بروید . سپس بر روی گزینه ی Setting در گوشه سمت راست پایین در صفحهکلیک کنید و تب Advancedd را انتخاب کنید . منو را به پایین بکشید و تب Security را انتخاب کنید . شما باید برای دسترسی خود یک محافظ فعال کنید که شامل Username  و Password است تا بتوانید به حساب کاربری خود  دسترسی داشته باشید .

در گام بعدی ، شما باید آدرس iP که اجازه داده اید را تنظیم کنید . این یک ایده ی خوب برای اینکه با شبکه خود به محیط نرم افزار SqueezeCenter  دسترسی داشته باشید است که شما بتوانید لیست مورد علاقه ی خود را به صورت کنترل از راه دور کنترل کنید . برای تعیین کردن آدرس IP که به نرم افزار SqueezeCenter دسترسی داشته باشد ، شما باید ابتدا محدوده ی IP خود را که با آن به شبکه دسترسی دارید را پیدا کنید .

آسان ترین راه برای پیدا کردن آدرس IP خود در ویندوز XP یا ویستا ، باز کردن یک دستور خط از مسیر Start > Run > cmd.exe و تایپ کلمه ی ipconfig است . شما باید یک لیست از شبکه های متصل فعال خود مشاهده کنید . برای فعال سازی دسترسی بقیه کامپیوتر ها به این ایستگاه ، شما باید به نرم افزار SqueezeCenter بگویید که کدامین آدرس های IP برای دسترسی به ایستگاه شخصی شما امن است و خطری ندارد .

آدرس IP خود را دریافت کنید و عدد های زیر را با * و شماره IP خود جایگزین کنید و در قسمت خالی IP Adress در نرم افزار SqueezeCenter جاگذاری کنید . سپس بر روی گزینه ی Apply کلیک کنید .

مسیریاب یا روتر خود را تنظیم کنید

در این نقطه از برنامه ، SqueezeCenter باید به درستی تنظیم شود که در شبکه داخلی شما کار کند ، اما کامپیوترهایی در خارج از روتر یا مسیریاب شما قادر نخواهند بود که به ایستگاه شخصی شما دسترسی مستقیم داشته باشند و باید حتما شما اجازه ی دسترسی را به این کامپیوتر ها بدهید . برای فعال سازی دسترسی خارج از روتر شما، شما اول باید تنظیمات روتر خود را باز کنید و در قسمت تنظیمات Port Forwarding ، پورت های دسترسی استفاده ی نرم افزار SqueezeCenter را تنظیم کنید .

آدرس IP روتر شما ، به صورت معمول همان آدرس پیش فرض Gateway شما می باشد که با دستور iPconfig در صفحه cmd مشاهده کردید . آن آدرس را در مرورگر اینترنت خود تایپ کنید و با وارد کردن پسوردی که اولین بار برای روتر خود انتخاب کردید به تنظیمات روتر خود وارد شوید . سپس ، شما باید دنبال قسمت برچسب خورده ای با نام Port یا Application Forwarding بگردید .

این گزینه ، معمولا در قسمت Advanced منو کنترل پنل در روتر شما است . اگر روتر شما ، به شما اجازه ی port forwarding مشخصی بر اساس اسم یک کامپیوتر است که با تغییرات آدرس IP کامپیوتر شما به روز میشود ، شما به سادگی میتوانید کامپیوتری که میخواهد از ایستگاه شخصی شما استفاده کند را مشخص کنید . پورت دریافتی در قسمت TCP را بر روی 9000 تنظیم کنید ، سپس تنظیمات را ذخیره کنید .

اگر روتر شما ، به شما اجازه ی port forwarding به یک کامپیوتر مشخصی را نداد ، شما باید آدرس IP سرور خود را به صورت دستی تنظیم کنید . قسمت Network  در Control Panel را باز کنید ، بر روی آیکون اتصال اینترنت خود کلیک راست کنید و سپس گزینه ی Properties را انتخاب کنید .

بر روی TCP/IP دوبار کلیک کنید و به صورت دستی میتوانید آدرس IP ، Subnet Mask ، Default Gateway و اطلاعات DNS سرور خود را تنظیم کنید . Gateway پیشفرض شما ، همان IP است است که روتر شما دارد و Subnet Mask معمولا عدد 255.255.255.0 است . شما باید یک آدرس IP برای خود انتخاب کنید ، اکثر روتر ها از رنج x.x.x.2 تا x.x.x.99 برای آدرس های IP از نوع استاتیک استفاده میکنند .

شما میتوانید هر عدد استفاده نشده در این فاصله را انتخاب و در شبکه خود استفاده کنید . شما باید بتوانید که اطلاعات DNS سرور خود را از قسمت WAN یا Internet Setup در قسمت تنظیمات روتر خود دریافت کنید . زمانی که شما یک آدرس Ip از نوع استاتیک را نصب میکنید ، به منو Port Forwarding در در تنظیمات روتر خود بروید و پورت های مناسب را به آدرس های مناسب ، مسیر دهی کنید .

راه اندازی DynDNS

با توضیحات بالا و انجام تنظیمات الان شما باید قادر باشید که به نرم افزار SqueezeCenter خود در خارج از خانه یا شبکه خود متصل شوید و استفاده کنید ، اما فقط زمانی که شما آدرس IP خارجی خود را بدانید ، که در زمان های مختلف توسط شرکت ارائه دهنده به دلیل نوع داینامیک بودن آن تغییر میکند .

ما میخواهیم از سرویس رایگان DynDNS به صورت port forwarding اتوماتیک از یک لینک سفارشی شده به شبکه داخلی خانه ی خود مسیر دهی کنیم . این برنامه هر دفعه که آدرس IP شما توسط شرکت ارائه دهنده خود به دلیل داینامیک بودن آن تغییر کند ، به صورت اتوماتیک آدرس IP که در برنامه ست کردید با آدرس IP شما به روز میشود . قبل از اینکه ادامه دهید ، شما باید یک حساب کاربری رایگان در سایت www.dyndns.com ایجاد کنید .

زمانی که شما حساب کاربری خود را فعال میکنید ، در سایت مورد نظر وارد شوید و Log in کنید و به قسمت My Account بروید . سپس بر روی لینک Add Host Services کلیک کنید و یک اسم میزبان و آدرس اینترنتی برای استفاده ی خود انتخاب کنید . ما اسم radiowill.kicks-ass.net را با وارد کردن IPP فعلی خود توسط شرکت ارائه دهنده سرویس اینترنت انتخاب کردیم . شما میتوانید IP خود را از سایت  www.whatismyip.com مشاهده کنید . در ضمن فراموش نکنید که تنظیمات را ذخیره کنید .

نصب برنامه DynDNS Updater

در قسمت بعد ، شما باید نرم افزار DynDNS Updater را دانلود و نصب کنید . شما میتوانید این نرم افزار را از سایت www.dyndns.com به سادگی دانلود کنید . این نرم افزار را بر روی کامپیوتر خود نصب کنید و مراحل نصب را پیش ببرید . بعد از اتمام نصب ، برنامه از شما username  و  passwordقسمت DynDNSS میخواهد و همچنین میپرسد که میخواهید کدام دومین در DynDNS را به پورت های مورد نظر مسیر دهی کنید . مطمئن شوید که تیک قسمت Enable Automatic Updates را زده باشید . ما به شما پیشنهاد میکنیم که Updater را به عنوان یک سرویس که زمانی که سیستم عامل شما شروع به کار میکند استفاده شود حتی اگر کاربر اطلاعات خود را وارد کند یا نکند .

تمام مراحل کار همین است . برای گوش دادن به آهنگ مورد نظر خود ، نرم افزار پخش فایل های MP3 خود را باز کنید و به قسمت Open Stream بروید . دکمه ی میانبر برای این کار هم در نرم افزار Windows Media Player و هم برنامه iTunes به صورت Ctrl + U است ) . آدرسی که شما خواهید داشت این می باشد :

http://yourcustomdomaingoeshere:9000/

زمانی که شما به ایستگاه موسیقی شخصی خود متصل میشوید ، صفحه نرم افزار SqueezeCenter را در مرورگر اینترنت خود باز کنید و از آدرس اینترنتی مشابه استفاده کنید . سپس شما میتوانید آهنگهایی که میخواهید گوش دهید  را انتخاب کنید و لذت ببرید !

در کل امتحان این کار و ساخت رادیو شخصی بسیار جالب است و به راحتی هر کسی میتواند برای خود یکی بسازد ، حال اگر شما هم روش های بهتر و سریع تری را میشناسید میتوانید در قسمت نظرات به ما معرفی کنید.

همواره کاربران گوشی های هوشمند نگران هک شدن دستگاه خود بوده و هستند، زیرا در صورت هک شدن ممکن است تا مدت ها متوجه آن نشوند. از اینرو در ادامه نشانه هایی را که می توانند دلیلی بر مورد هجوم قرار گرفتن گوشی باشد شرح خواهیم داد.

چنانچه تصور می کنید گوشی و یا تبلت شما در معرض خطر قرار گرفته، بهتر است فورا اقدامات امنیتی را انجام دهید. اکثر کاربران متوجه نمی شوند که گوشی هوشمند‌شان هک شده است. اگر در گوشی خود علائمی را که در ادامه آمده، مشاهده می کنید احتمالا مورد سوء استفاده قرار گرفته است.

افت عملکرد


اگر گوشی هوشمند مورد هجوم بدافزارها قرار گرفته باشد، سرعت عملکرد آن به حد چشمگیری کاهش می یابد.

کاهش دوام باتری

معمولا کاربران می دانند که دوام باتری چقدر باید باشد بنابراین اگر میزان شارژدهی باتری بدون علت کاهش پیدا کرده و دستگاه بیش از حد معمول گرم می شود، می تواند نشان دهنده‌ی هجوم یک بدافزار به گوشی باشد.

تغییر ناگهانی دانلود

خیلی از مواقع وجود یک بدافزار بر روی گوشی هوشمند، از طریق برنامه معمول تبادل اطلاعاتی دستگاه شناخته می‌ گردد. تغییرات ناگهانی و بی علت در نحوه‌ی دانلود و یا آپلود می‌تواند علائم وجود یک نرم افزار جاسوس در گوشی شما باشد.

قطع و یا منقطع شدن بدون علت تماس ها

کاربرانی که گوشی آنها هک شده است، بسیاری از اوقات با وجود داشتن سیگنال موبایل کافی نیز با مشکلات برقراری تماس مواجه می گردند. بطور مثال ایجاد نویزهای متخلف که در حین تماس شنیده می شود.

ارسال و یا دریافت خودبخودی پیام های عجیب

اگر مخاطبین شما می گویند پیامی برای‌شان ارسال کردید ولی شما اطمینان دارید که این پیغام ها را ارسال نکرده‌اید، به احتمال زیاد این مشکل مربوط به وجود یک بدافزار می باشد.

اضافه شدن اپلیکیشن

اگر بر روی گوشی خود اپلیکیشن هایی را مشاهده می کنید که مطمئن هستید آنها را دانلود ننموده‌اید، دستگاه شما به احتمال زیاد هک شده است. بدافزارهای پیشرفته می توانند با دانلود برنامه های مخرب که به صورت خودکار نصب می گردند، کنترل کامل دستگاه را به دست گرفته و اطلاعاتی از قبیل موقعیت مکانی و یا اطلاعت شخصی را بدست آورند. در این بین ممکن است بعضی از برنامه ها بطور ناگهانی از کار بیفتد که این نیز می تواند از علائم وجود بدافزار باشد.

نمایش ظاهری عجیب از وب سایت ها

گاهی ممکن است ظاهر وب سایت‌ها با آنچه که شما تا قبل از این دیده‌اید متفاوت باشد، که علت آن می تواند فعالیت‌های مخرب باشد.

افزایش بی علت قبض موبایل

اگر قبض موبایلتان بدون دلیل خاصی افزایش یافته، با اپراتور خود تماس بگیرید و علت آن را پیگیر شوید. زمان ثبت ‌نام کردن در بعضی از برنامه‌های رایگان، ممکن است بدون آنکه متوجه شوید با ارسال خودکار پیامک توسط آن برنامه، موافقت کند.

پاپ اپ‌ یا پنجره‌ هشدار

همانند کامپیوترها، بعضی از بدافزارهای مخصوص موبایل نیز پنجره هشدار یا Pop-up را به وجود می آورند، که از کاربر می‌خواهند یک سری کارها را انجام داده یا اطلاعات خصوصی را وارد کند. بنابراین زمان برخورد با هرگونه پنجره پاپ آپ، مراقب باشید.

نفوذ در اطلاعات

چنانچه هر تغییر بدون علت و ناگهانی را در گوشی هوشمند خود که مشاهده کردید، حتما آن را جدی گرفته و پیگیری کنید

اجرای برنامه و بازی های اندروید در کامپیوتر

bluestacks-rayatechnic

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که برنامه و بازی های اندروید را در کامپیوتر خود اجرا کنید؟

در مطلب امروز قصد داریم نحوه اجرای برنامه و بازی های اندروید را در کامپیوتر (ویندوز) و با استفاده از نرم افزار BlueStacks خدمت شما کاربران گرامی آموزش دهیم.

نرم افزار (بلو استکس) یک شبیه ساز قدرتمند سیستم عامل اندروید می باشد که با استفاده از آن می توانید برنامه ها و بازی های اندروید را روی کامپیوتر خود و در محیط ویندوز اجرا کنید.

اجرای برنامه و بازی های اندروید در کامپیوتر و با استفاده از BlueStacks

ابتدا برنامه BlueStacks را از اینترنت دانلود کنید.

راه اندازی اولیه نرم افزار BlueStacks:

در ادامه فایل دریافت شده را از حالت فشرده خارج کرده و نصب کنید.

پس از نصب نرم افزار BlueStacks، پنجره ای مطابق تصویر زیر برای شما باز خواهد شد که می بایست کمی صبر کرده تا شبیه ساز اندروید راه اندازی شود.

لازم به ذکر است که راه اندازی نرم افزار برای اولین بار کمی طول میکشد.

bluestacks-rayatechnic

پس از اتمام مرحله بالا کار تمام است و شما شبیه ساز اندروید را (مانند تصویر زیر) مشاهده خواهید نمود.

bluestacks-rayatechnic

آموزش نصب برنامه و بازی های اندروید در BlueStacks:

برای نصب برنامه و بازی اندروید در BlueStacks از سه طریق می توانید اقدام کنید:

۱- نصب از طریق فایل های APK:

اپلیکیشن های مورد نیاز خود را از طریق اینترنت دانلود کنید. سپس بر روی فایل نصبی با پسوند APK دوبار کلیک کرده تا برنامه به صورت خودکار نصب شود.

۲- نصب از طریق Play Store:

برای فعال کردن Play Store، کافیست همانند یک دیوایس اندروید بر روی آن اکانت گوگل ست کنید.

۳- نصب مارکت های ایرانی بر روی شبیه ساز:

فایل نصبی یکی از مارکت های ایرانی مانند کافه بازار را دانلود کنید. سپس روی فایل مورد نظر دوبار کلیک کرده تا نصب شود.

پس از نصب مارکت می توانید اپلیکیشن های مورد نظر خود را از این طریق نصب کنید.

نکته:نسخه قرار داده شده در این مطلب، یکی از نسخه های روت شده BlueStacks می باشد. بدین ترتیب شما می توانید برنامه هایی که نیاز به روت دارند را نیز نصب و اجرا نمایید.

نحوه دسترسی مستقیم به SDCard در نرم افزار BlueStacks: (برای کپی فایل و Data)

یک نرم افزار مدیریت فایل اندروید مانند ES File Manager را در BlueStacks نصب کنید.
سپس فایل هایی که میخواهید به BlueStackss انتقال دهید را در مسیر زیر کپی کنید:

C:\Program Files\ BlueStacks\ UserData\ SharedFolder

منبع : رایاتکنیک

http://share724.com/user2/1395/utility/BlueStacks.2.5.97.6356.rar

1 2 3